مقالات

راهنمای افزایش طول عمر برف پاک کن خودرو

راهنمای افزایش طول عمر برف پاک کن خودرو

همه ما تیغه های برف پاک کن خودرو را جز قطعات با دوام خودرو می دانیم که خیلی دیر خراب می شوند. این موضوع حقیقت دارد اما شما می توانید با رعایت نکاتی برای نگهداری بهتر از برف پاک کن خودرو، عمر آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.با این مقاله از وب سایت پارت باران (مرکز فروش قطعات هیوندای و قطعات کیا) همراه باشید تا روش های افزایش طول عمر برف پاک کن ماشین را بیان کنیم.

چگونه عمر تیغه برف پاک کن را افزایش دهیم

عملکرد برف پاک کن ماشین مانند طی است. هر تیغه برف پاک کن یک پوشش لاستیکی دارد و با توجه به عملکرد خود می تواند آب، گرد و غبار، برف و دیگر آلاینده های روی شیشه را پاک کند.زمانی که پوشش لاستیکی تیغه برف پاک کن نو است، هیچ بریدگی روی لاستیک وجود ندارد و به راحتی می تواند حرکت خود را انجام دهد و شیشه را تمیز کند بدون آن خط و خشی بر روی شیشه بیفتد.بعد از گذشت مدتی لاستیک فرسوده می شود و شکاف هایی بر روی آن ایجاد می شود. در این شکاف های ایجاد شده، گرد و غبار و دیگر مواد ساینده به راحتی قرار می گیرند. در این زمان است که برف پاک کن عملکرد خود را به درستی انجام نمی دهد و حتی می تواند به شیشه ماشین نیز آسیب رساند.نور خورشید، گرد و غبار، باران اسیدی، نمک و بقایای بدن حشرات بر روی شیشه ماشین،  از جمله عوامل سرعت بخش فرسودگی و خرابی برف پاک کن ماشین به شمار می آیند.البته باید بدانید که برف پاک کن ماشین نیز مانند هر قطعه دیگر خودرو نهایتا عمر مشخصی دارد و نیاز است که هر از چند گاهی آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

افزایش طول عمر برف پاک کن به جای تعویض

در ادامه نکاتی به شما گفته می شود که با رعایت آن ها برف پاک کن با دوام تری خواهید داشت و عمر آن ها بیشتر خواهد شد. این نکات عبارتند از :

مراقب گرد و غبار باشید! گرد و غبار مواد ساینده ای هستند که می توانند به پوشش لاستیکی و شیشه خودرو آسیب برسانند. بهترین کار این است که زمانی که گرد و خاک بر روی شیشه ماشین نشسته است، ابتدا با پارچه و مواد شوینده شیشه را تمیز کنید و سپس از برف پاک کن بهره گیرید. این کار سبب افزایش طول عمر برف پاک کن خواهد شد.

در زمستان و زمانی که شیشه خودرو یخ می زند، برای تمیز کردن یخ از برف پاک کن استفاده نکنید. یکی از اشتباهات رایجی که در فصل زمستان رخ می دهد، تمیز کردن یخ های روی شیشه خودرو با برف پاک کن است. زمانی که شما این کار را انجام می دهید، ممکن است پوشش لاستیکی آسیب ببیند و شکاف ایجاد شود.

از دیگر روش های افزایش طول عمر برف پاک کن، شستن آن با شوینده مناسب است. عملکرد برف پاک کن به گونه ای است که پس از کار کردن تمیز می شود اما ممکن است گرد و غبار و دیگر مواد ریز بر روی لبه پلاستیکی بچسبد و همه آلودگی ها پاک نشوند. با شستن برف پاک کن، تمامی این ذرات از بین خواهند رفت.

خودرو خود را در سایه و پارکینگ مناسب پارک کنید. نور خورشید به پوشش لاستیکی تیغه ها آسیب می زند. با پارک کردن ماشین در مکان مناسب می توانید از این آسیب پیش گیری کنید. البته که غیر منطقی به نظر می رسد بتوانید همواره سایه مناسبی بیابید، اما تا جایی که امکان دارد این کار را انجام دهید.

زمانی که شیشه خشک است، استفاده از برف پاک کن اشتباه است. احتمالا تجربه استفاده از برف پاک کن زمانی که شیشه خشک است را داشته اید. در این زمان صدای جیرجیر می شنوید. این کار سبب ایجاد خط و خش بر روی شیشه و فرسودگی برف پاک کن خواهد شد.

جمع بندی

استفاده از روش های افزایش طول عمر برف پاک کن به شما کمک می کند از تیغه و پوشش لاستیکی آن مراقبت کنید و هزینه های خودرو شما نیز کاهش یابد. در این مقاله نکات نگهداری برف پاک کن بیان شد. با این حال برف پاک کن مانند دیگر قطعات خودرو یک قطعه مصرفی است و نیاز است پس از دوره ای آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *